Odbyły się Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta

Odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Miasta Kielce. Zawody odbyły się w weekend na pływalni Orka w Kielcach. Rywalizowano w dziewięciu konkurencjach indywidualnych oraz w dwóch wyścigach zespołów sztafetowych. W wydarzeniu rywalizowało prawie 140 pływaków z 10 klubów. Więcej na ten temat mówił O zawodach mówił Przemysław Chmiel, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Kielce.

- W ostatni weekend pływalnia Orka była areną fantastycznych zawodów pływackich. Są to zawody nie tylko ogólnopolskie, ale też zapraszamy na nie przyjaciół z zagranicy, między innymi z Ukrainy. W zawodach rywalizowało prawie 140 pływaków z 10 klubów. Osiągnęli oni bardzo fajne wyniki, ta 2-dniowa impreza była bardzo udana.

Bardzo dobrze wypadli młodzi pływacy gospodarzy zawodów Orki MOSiR Kielce. Podopieczni Piotra Karpińskiego triumfowali w klasyfikacji drużynowej i medalowej zawodów. Jej pływacy zdobyli aż 57 medali: 20 złotych, 19 srebrnych i 18 brązowych. W punktacji klubowej również zwyciężyła Orka MOSiR Kielce, której pływacy wywalczyli łącznie 388 punktów. Nagrody dla najlepszych wręczał wiceprezydent Kielc Marcin Chłodnicki.