Bolesna przegrana Industrii w finale Pucharu Polski

W finale Orlen Pucharu Polski Industria Kielce przegrała z Orlenem Wisłą Płock 20:29. Industria bardzo dobrze rozpoczęła ten finałowy mecz. Już po siedmiu minutach mistrzowie Polski zbudowali trzybramkową przewagę 4:1. Wynik w kolejnych minutach oscylował w okolicach remisu. Nie do zatrzymania był Michał Daszek, który raz za razem indywidualnie skutecznie kończył ataki wicemistrzów Polski. „Żółto-biało-niebiescy” zagrali fatalną końcówkę pierwszej części gry i do przerwy przegrywali 11:15.

Wiślacy w drugiej połowie kontrolowali przebieg spotkania i w 38. minucie prowadzili 15:20 utrzymując wysoki dystans bramkowy. Mecz zrobił się bardzo szarpany i przerywany brutalnymi faulami. Ostatecznie 20-krotni mistrzowie Polski przegrali finał z Orlenem Wisłą Płock 20:29. Puchar Polski po raz trzeci z rzędu pojechał więc na Mazowsze. Kolejne spotkanie pomiędzy tymi drużynami zostanie rozegrany w niedzielę 19 maja o godzinie 15.00 w płockiej Orlen Arenie. Wówczas będzie miała miejsce pierwsza konfrontacja o zwycięstwo w Superlidze.