Cała noc na basenie

Aleksander Janczylik wśród panów i Wanesa Hrynkiewicz-Sudnik wśród pań zwyciężyli słupską odsłonę IX Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego „Otyliada 2024”. Zawody rozgrywane były na pływalniach w całym kraju. Dwoje zawodników startujący w Słupsku uplasowało się najlepszej 20 w Polsce.

Maraton odbył się jednocześnie na 36 basenach w całym kraju. Na starcie na pływalni Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji stanęło 37 zawodniczek i zawodników, w całej Polsce – ponad 1300 osób. Wszyscy rozpoczęli pływanie w sobotę o godz. 18, a zakończyli wtedy, gdy stwierdzili, że nie mają już sił. Maraton trwał do godz. 6 w niedzielę.

W słupsku wśród panów najlepszy był Aleksander Janczylik, który przepłynął 38 km i 25 m. Jesienią ubiegłego roku, podczas VIII Otyliady Aleksander Janczylik miał wynik o 350 metrów gorszy. Wówczas zajął trzecie miejsce w kraju, tegoroczny wynik wystarczył na zajęcie szóstej pozycji w klasyfikacji ogólnopolskiej. Wśród pan najlepsza w Słupsku była Wanesa Hrynkiewicz-Sudnik, która przepłynęła dystans 25 km i 800 m.

W klasyfikacji generalnej wysoko, bo na 14. pozycji, zawody zakończył Grzegorz Kanigowski, jego wynik to 35 i 50 metrów.

W sumie uczestnicy słupskiej odsłony Otyliady przepłynęli 447 km i 750 km. Najstarszym uczestnikiem był Henryk Szarek, a najmłodszymi Alicja Grązka i Bartek Kanigowski.

IX Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki „Otyliada 2024” wygrał Sebastian Szymanek, który startował w Warszawie. Jego wynik to 43 kilometry i 640 metrów.