Pewne zwycięstwo Industrii w Lidze Mistrzów

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. Kielczanie od początku meczu zdecydowanie dominowali na boisku i nie dali ani chwili wytchnienia rywalowi. Przewaga gości utrzymywała się na poziomie kilku bramek. Tuż przed przerwą Industria dorzuciła jeszcze jedno trafienie więcej, dzięki czemu zawodnicy do szatni schodzili przy wyniku 18:10.

Druga połowa spotkania była już zdecydowanie bardziej wyrównana. Na szczególną pochwałę zasługuje formacja defensywna Industrii, która bardzo dobrze broniła dostępu do swojej bramki. Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie aktualnego mistrza Polski był kapitan Alex Dujshebaev, który do bramki trafił aż dziewięć razy. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny z Kielc wynikiem 33:25.

To pierwszy zdecydowany krok Industrii, aby awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Rewanżowe spotkanie odbędzie się już 3 kwietnia. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18:45. Zwycięzca dwumeczu zagra w ćwierćfinale EHF Ligi Mistrzów z obrońca tego trofeum - SC Magdeburgiem.