Wyjazdowe zwycięstwo Industrii

W porównaniu do ostatniego ligowego starcia z Orlenem Wisłą Płock w składzie 20-krotnych mistrzów Polski znaleźli się Andreas Wolff oraz Tomasz Gębala, a zabrakło w nim Michała Olejniczaka i Miłosza Wałacha. Wynik spotkania otworzył Artsem Karalek. Industria szybko, bo już w ciągu sześciu minut, wyszła na czterobramkowe prowadzenie. Dopiero w 10. minucie pojedynku pierwszą bramkę dla beniaminka zdobył Damian Pawelec. Po kwadransie podopieczni Tałanta Dujszebajewa prowadzili różnicą czterech trafień po skutecznym rzucie Jakuba Brzezińskiego.

Drużyna Michała Prątnickiego grała bardzo walecznie i była bliska pełnego odrobienia start. W 21. minucie bramkę kontaktową rzucił Norbert Maksymczuk. Gospodarzom wyrównanie kilkanaście sekund później dało trafienie Filipa Fąfary. Ostatnie minuty pierwszej części należały jednak do mistrzów Polski, którzy do szatni schodzili prowadząc 15:11.

Po przerwie „żółto-biało-niebiescy” w pełni kontrolowali przebieg meczu i na piętnaście minut przed końcem pojedynku prowadzili 22:17. Ostatecznie Industria Kielce pokonała ostatni zespół Orlen Superligi 31:23.

Już w najbliższą środę kielczanie zagrają wyjazdowe spotkanie z GOG Gudme w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów. Spotkanie z Duńczykami rozpocznie się o godzinie 18.45.