„Bądźmy Oryginalni!" w Słupsku!

„Bądźmy Oryginalni!” - niezwykła akcja profilaktyczna dla młodzieży przybyła do Słupska

28 maja do Słupska zawitała ogólnopolska akcja profilaktyczna „Bądźmy oryginalni!”. W dwóch spotkaniach odbywających się w Nowym Teatrze im. Witkacego wzięło udział kilkuset uczniów z miejscowych placówek oświatowych. Lokalnym współorganizatorem wydarzenia był Urząd Miasta Słupsk i Nowy Teatr im. Witkacego.

„Bądźmy Oryginalni!" to organizowane w całej Polsce spotkania z nastolatkami prowadzone przez psycholog i trenera mentalnego Anę Zalewską, z udziałem artysty młodego pokolenia Adamo RUDNIKa - rapera z ważnym przekazem – znanego m.in. z ogromnego sukcesu w talent show Must Be The Music (rekordowa liczba głosów oddanych przez widzów w całej historii programu), a także wykonawcy wielkiego, motywującego hitu „Zawsze do Celu". Spotkania koncentrują się na rozwoju osobistym młodzieży oraz nawiązują do tematyki zdrowego żywienia. Prowadząca psycholog Ana Zalewska i Adamo RUDNIK rozmawiają podczas wydarzenia o tym, czym jest oryginalność, jakie korzyści płyną z bycia oryginalnym, jak być sobą i rozwijać swoją oryginalność oraz jak radzić sobie z trudnościami w zachowaniu swojej oryginalności. „Bądźmy Oryginalni!" to wyjątkowy program profilaktyczny oparty na solidnych podstawach merytorycznych, a dzięki udziałowi Adamo RUDNIKa przystępny i atrakcyjny dla młodego odbiorcy. Słupska młodzież okazała się bardzo uważną i zaangażowaną publicznością - aktywnie przysłuchiwała się dyskusji odbywającej się na scenie, żywiołowo reagowała również podczas występów Adamo RUDNIKa. Po zakończonym spotkaniu uczniowie wyrazili swoje opinie na temat akcji „Bądźmy oryginalni!" w specjalnej ankiecie, a ochotnicy wypowiadali się również przed kamerą na temat tego, jak sami rozumieją pojęcie oryginalności.

Akcję „Bądźmy Oryginalni!” wspiera marka Oryginalny Sok. Na spotkaniu obecny był przedstawiciel marki – Krystian Krystoforski, który wspominał o wartościach reprezentowanych przez Oryginalny Sok, o wadze, jaką marka od początku swojego istnienia przykłada do pojęcia oryginalności i popularyzacji zdrowego żywienia.

„Bardzo ważnym jest, aby tworzyć dobre i skutecznie docierające do odbiorców programy profilaktyczne”- mówi psycholog Adrian Zalewski, pomysłodawca i producent wydarzenia - „ My to robimy. Chcę wyrazić wdzięczność Urzędowi Miasta Słupsk i Nowemu Teatrowi, które bardzo aktywnie zaangażowały się w organizację tutejszego spotkania. Osobne podziękowania kieruję do marki Oryginalny Sok, która wspiera nasze działania i dodatkowo przekazuje młodzieży paczki ze zdrowymi produktami" – dodaje.

"Nasz program to autorski pomysł, mający solidne podstawy w postaci rekomendowanych strategii i teorii profilaktycznych. Jak widać po wypełnianych dotychczas ankietach, możemy mówić o dużym sukcesie, gdyż docieramy do młodzieży z tym, co ważne." – mówi Ana Zalewska, psycholog i trener mentalny, współtwórczyni programu „Bądźmy Oryginalni!”

Producentem programu jest Adrian Zalewski - psycholog po Uniwersytecie SWPS oraz socjoterapeuta po Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, pomysłodawca Agencji Profilaktyki Zdrowia Psychicznego, doskonale znający problematykę rozwojową młodego pokolenia.

Współtwórczynią akcji jest Ana Zalewska — psycholog po Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz trener mentalny zajmujący się wspieraniem, motywowaniem i prowadzeniem ludzi w procesie pracy nad umysłem, emocjami i zachowaniami. Zawodowo pomaga rozwijać mocne strony oraz nabywać nowe kompetencje pozwalając świadomie kierować swoją ścieżką rozwojową. Jest także współtwórczynią Agencji Profilaktyki Zdrowia Psychicznego, oraz promotorem zdrowego stylu życia.

Maskotką całej akcji jest urocza suczka o imieniu Kejsi, która bierze udział we wszystkich spotkaniach. Twórcy programu promują adopcję bezdomnych zwierząt, a Kejsi jest ambasadorką tej, jakże ważnej inicjatywy.