Bezpieczna droga na święta do rodziny

Okres zbliżających się świąt to czas na relaks od codziennych obowiązków, mimo to przedstawiciele służb mundurowych, nie odpoczywają, a cały czas czuwają. O czym muszą pamiętać kierowcy w tym okresie przypominała, Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, Młodszy Aspirant Małgorzata Perkowska – Kiepas.

- Mundurowi podczas służby w święta zwrócą uwagę nie tylko na trzeźwość kierowców ale także na stan techniczny pojazdów, dlatego pamiętajmy o przygotowaniu swojego auta przed dłuższymi podróżami. Pamiętajmy o podstawowych zasadach, które pozwolą nam bezpiecznie dojechać do celu podróży. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość i brak zachowania ostrożności na drodze to wciąż najczęstsze powody wypadków na drodze- informowała policjantka.

Policja przypomina, aby przed każdą dłuższą podróżą sprawdzić stan techniczny samochodu, ponieważ nawet małe zaniedbania, mogą doprowadzić do wypadku lub niespodziewanych komplikacji podczas drogi. Wiosenna pogoda sprawia, że na drogach pojawia się zdecydowanie więcej pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Pamiętajmy, żeby zachować ostrożność w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Fot. Policja Świętokrzyska

Opr. WM.