Aktualności

Błonie: Święto Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości w Błoniu odbędą się w poniedziałek, 11 listopada. Zostały one podzielone na kilka części.
Pierwsza z nich rozpocznie się o 11:30, w kościele świętej Trójcy, mszą świętą w intencji Ojczyzny. Potem nastąpi przemarsz na Rynek, gdzie o 12:30 uczestnicy złożą kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości, a burmistrz Błonia, Zenon Reszka, wygłosi okolicznościowe przemówienie. Salwę honorową odda Kompania 2 Mazowieckiego Pułku Saperów z Kazunia Nowego.
Druga część to Piknik Militarny zorganizowany przez Stowarzyszenie „Strzelcy Rzeczypospolitej” i Centrum Kultury w Błoniu. Odbędzie się on o 15:00 na terenie przylegającym do placówki.
Ostatnim punktem obchodów 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będzie koncert patriotyczny, który rozpocznie się o 17:30 w sali widowiskowej Centrum Kultury. W programie pod tytułem „Niepodległa - Niepokorna” wystąpi Big Band Błonie. Zespół powstał w 2015 roku. Występują w nim zawodowi muzycy z wieloletnim stażem i doświadczeniem, które nabyli grając w różnych zespołach i orkiestrach na scenach Polski oraz za granicą, jak również wybitnie uzdolnieni młodzi muzycy.
Poniedziałkowy koncert Big Bandu Błonie poprowadzi nasz redakcyjny kolega, Jacek Wolszczak.
Mówi szef muzyczny zespołu, Jacek Potoł: