Budżet Obywatelski. Prawie 200 pomysłów od mieszkańców Kielc

Kielczanie zaproponowali 187 projektów w XII edycji budżetu obywatelskiego. To o 8 więcej niż przed rokiem. Mieszkańcy nie zawiedli i po raz kolejny wykazali się dużą kreatywnością. Więcej na ten temat mówił rzecznik Ratusza Marcin Januchta.

- Na tą wartość składają się projekty duże, ich złożono 42. Złożono także 59 projektów inwestycyjnych małych, 22 na zielone zmiany i 64 projekty na zadania nie inwestycyjne. Co cieszy to fakt, że niektóre z tych projektów zostały zlokalizowane w przestrzeniach niemiejskich, ale także na gruntach, które stanowią własność Skarbu Państwa, województwa świętokrzyskiego oraz na tych, które są we władaniu spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Na terenach spółdzielni zgłoszono około 15 projektów.

Zgłoszone projekty zostaną teraz zweryfikowane pod względem formalnym i merytorycznym. Listę projektów ocenionych pozytywnie i negatywnie poznamy 30 sierpnia. Wnioskodawcy, których projekty zostaną ocenione negatywnie, do 6 września będą mieli możliwość złożenia odwołania od tej oceny. Ostateczna lista projektów dopuszczonych do głosowania będzie opublikowana 17 września. Do 18 października poznamy zadania, które zdobyły najwięcej głosów i będą realizowane w przyszłym roku.

Fot. UM. Kielce

Opr. WM.