Burmistrz Wołomina o Dniach Wołomina i Biegu nad Łąkami

Porozmawialiśmy o zbliżających się Dniach Wołomina i Biegu nad Łąkami. Podczas Dni Wołomina, w tym samym miejscu, odbędzie się równolegle Wołomiński Festiwal Piwa i Dobrego Jadła, organizowany przez Fundację Daj Mi Skrzydła. Wszystkie pieniądze zebrane podczas festiwalu zostaną przekazane na rzecz tej fundacji, która dopilnuje, aby te środki trafiły do osób, które ich potrzebują.

"Jedną z kluczowych inicjatyw Fundacji jest pomoc osobom chorującym na SLA – Stwardnienie Zanikowe Boczne. Fundacja gromadzi środki na leczenie i rehabilitację, udziela informacji na temat skutecznych terapii oraz tworzy platformę wymiany doświadczeń między rodzinami chorych. Fundacja wspiera również osoby cierpiące na trudne nowotwory, dla których możliwości leczenia w Polsce się wyczerpały. Pomaga kontaktować się z klinikami za granicą w celu poszukiwania alternatywnych metod terapii."

Taką informację możemy znaleźć na profilu na Facebooku Wołomin. Więcej informacji o organizacjach pozarządowych mogą Państwo znaleźć na stronie wolomin.org/ngo.

W niedzielę odbędzie się również Bieg nad Łąkami. Zapytaliśmy Panią Burmistrz, czy są jeszcze wolne miejsca na start w biegu oraz porozmawialiśmy o planach na rozwój biegu w przyszłym roku.

wolomin.org