Co to jest PrzySŁOWIE?

Rozmawialiśmy z Mateuszem Adamczykiem, polonistą, popularyzatorem polszczyzny, Członkiem Zespołu Retoryki i Komunikacji Publicznej Rady Języka Polskiego. Prowadzi kanał na YouTubie - Mateusz_Adamczyk, tam omawia ciekawostki związane z językiem, oraz poradnię językową na Instagramie. Jest także pomysłodawcą projektu PrzySŁOWIE.

PrzySŁOWIE to seria spotkań z wybitnymi postaciami ze świata kultury, sztuki oraz nauki. Opowiadają o tym, jak język stanowi narzędzie ich pracy, jest środkiem komunikacji, a także ma wartość samą w sobie. W ramach tych spotkań, goście dzielą się swoim prywatnymi przemyśleniami, komentując jednocześnie zmiany, jakie zachodzą w języku i społeczeństwie.

Spotkania odbywają się w różnych, bardzo klimatycznych miejscach. Najbliższe odbędzie się w Mazowieckim Centrum Kultury, 8 grudnia, gościnią będzie Joanna Kołaczkowska. Kolejne - 13 grudnia o godzinie 19, Mateusz Adamczyk będzie rozmawiał z Ewą Woydyłło-Osiatyńską w Centrum Aktywności Wołomin w Starej Elektrowni. Skąd wziął się pomysł na organizację takich spotkań? Co skłoniło naszego gościa do wyboru tej konkretnej lokalizacji?


Paulina Kubuj