Czekamy na pozytywny ruch Kobyłki

Podczas porannej rozmowy z Elżbietą Radwan burmistrzynią Wołomina skupiliśmy się na tym, co dzieje się w gminie Wołomin. Prześledziliśmy aktualności związane z planowanym remontem ulicy Nałkowskiego, po uliczne porządki i wsparcie dla miejscowych klubów sportowych. Burmistrzyni miasta zaprosiła mieszkanki na galę z okazji DNIA KOBIET.

Ulica Nałkowskiego – współpraca z miastem Kobyłka

Rada Miejska w Wołominie podjęła uchwałę dotyczącą współdziałania z miastem Kobyłka w kwestii ulicy Nałkowskiego. Zapytaliśmy jakie konkretne działania zostaną podjęte w ramach tej współpracy? Czy już odbyły się pierwsze rozmowy, a jeśli tak, to jakie są ich efekty? Burmistrzyni powiedziała, że gmina Wołomin oczekuje teraz na krok ze strony miasta Kobyłka.

"Ta ulica spójnie przechodzi do Kobyłki. To wspólny projekt inwestycyjny, który obejmuje Wołomin i Kobyłkę i na to potrzeba współdziałania, wspólnych podjętych działań. Wołomin wczoraj podjął ostatnią proceduralną możliwość, żeby przybliżyć realizację tej inwestycji. Radni podjęli uchwałę o współdziałaniu z miastem Kobyłka.(...) Prosimy o otwartość, prosimy o realizacje tej inwestycji, my ze strony Wołomina zrobiliśmy wszystko. Czekamy na pozytywny ruch Kobyłki." - mówi burmistrzyni

Wsparcie dla Wołomińskiego Sportu

Ostatnio Burmistrz podpisała szereg umów z lokalnymi klubami sportowymi, takimi jak Huragan, Champion Wołomin, Control Naczaj Team czy Wołomińskie Centrum Sztuk Walki. Zainteresowały nas szczegóły tych umów – na co zostaną przeznaczone środki? Czy te działania wpisują się w ogólny program wsparcia gminy dla lokalnych klubów sportowych?

"W każdym budżecie rezerwujemy środki na wsparcie sportu, młodzieży szkolenia tej młodzieży na funkcjonowanie tych klubów, które robią genialną robotę (...) Każdy klub, każdy NGO, który odciąga nasze dzieciaki od smartphone - robi dobrą robotę (...) Dobrą robotę robią nasi działacze i wszystkie nasze kluby sportowe. Dlatego warto też wesprzeć ich finansowo, żeby im było lżej w tych trudnych warunkach, kiedy wszystko tak drożeje." - mówi nasza gościni

Burmistrz Wołomina podczas naszej rozmowy wspomniała też o przetargu na budowę placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Ossowie oraz o poszukiwaniu wykonawcy przebudowy ul Sosnowej w Wołominie. Gmina na drogach rozpoczęła też wiosenne porządki. Pani Burmistrz wyjaśniła, co kryje się za tymi działaniami - czy to działania przedwyborcze czy coroczne porządki? Nasza gościni zaprosiła na Galę z okazji DNIA KOBIET, która odbędzie się 10 marca w Miejskim Domu Kultury w Wołominie.


Paulina Kubuj