Czy Słowacki wielkim poetą był? Odkryj to w Wołominie
18/10/2024 - 15:59
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wołominie organizuje niezwykły cykl spotkań, podczas których twórczość Juliusza Słowackiego ożyje w interpretacjach wybitnych polskich aktorów. Projekt „Słowacki. Poeta, myśliciel, człowiek” to nie tylko warsztaty i prelekcje dla młodzieży, ale także wyjątkowe wydarzenia otwarte dla szerokiej publiczności, takie jak Mistrzowskie Czytania Słowackiego.
W ramach tych spotkań, aktorzy o niebywałej renomie – Radosław Pazura, Adam Woronowicz i Grażyna Błęcka-Kolska – zaprezentują dzieła wielkiego polskiego wieszcza, łącząc literaturę z emocjonalnym przekazem scenicznym.
Harmonogram Mistrzowskich Czytań Słowackiego:
- Radosław Pazura – 22 października 2024, godz. 17:00Znany z takich produkcji jak „Karol. Człowiek, który został papieżem” czy „Na dobre i na złe”, Radosław Pazura zaprezentuje wybrane dzieła Słowackiego w interpretacji, która poruszy każdego miłośnika poezji.
- Adam Woronowicz – 13 listopada 2024, godz. 17:00Adam Woronowicz, który rok temu zachwycił publiczność swoją interpretacją dzieł Henryka Sienkiewicza, tym razem podzieli się swoją wizją poezji Słowackiego. To wydarzenie zapowiada się na prawdziwą ucztę literacką.
- Grażyna Błęcka-Kolska – 27 listopada 2024, godz. 17:00Wybitna aktorka teatralna i filmowa, Grażyna Błęcka-Kolska, zakończy cykl Mistrzowskich Czytań, wprowadzając nas w wyjątkową atmosferę świata Słowackiego.