Duże inwestycje Wodociągów Kieleckich

Na wczorajszej konferencji Prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz poinformował o przygotowaniach dwóch wielkich projektów finansowanych z unijnego programu FENIX 2021-27. Modernizacja przewidziana jest na wielu kieleckich ulicach, a także w gminach Masłów, Zagnańsk i Nowiny. Spółka znalazła się w elitarnej grupie 28 beneficjentów projektów unijnych, które są zwolnione z udziału w konkursach, aby uzyskać dofinansowanie.

Pierwszy z projektów dotyczy modernizacji i wymiany wodociągów. Prace będą miały miejsce między innymi na ulicy Turystycznej, Warszawskiej, Krakowskiej, Sandomierskiej, Warszawskiej, Wierzbowej i Biesak. Do tego należy dodać także ulicę Dębową w Masłowie. Nowa kanalizacja planowana jest między innymi na ulicach: Michałowej, Siedem Źródeł, Bernardyńskiej, Podklasztornej, Warszawskie i Browarnej. W planach jest także przebudowa rurociągów w przepompowni wody przy ulicy Żeromskiego i modernizacja oczyszczalni ścieków Sitkówka.

Pierwsze prace mają rozpocząć się na przełomie roku. Ich łączny koszt sięgnie 50 milionów złotych, z czego połowa będzie pochodzić z budżetu unijnego.

Fot. Wodociągi Kieleckie

Opr. WM.