Aktualności

Dwa tragiczne wypadki, policjanci apelują o zachowanie bezpieczeństwa

Tuż przed weekendem informowaliśmy użytkowników dróg o dużych korkach przez wszystkie główne szlaki komunikacyjne z Wiskitek do Słabomierza. Tędy przebiegał objazd z drogi krajowej nr 50, gdzie na wiadukcie nad autostradą A2 doszło do wypadku.

Policjanci, którzy udali się na miejsce ustalili, że samochód dostawczy jadący od strony Mszczonowa z nieustalonej przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym samochodem osobowym. W wyniku czego dwie osoby z osobówki zostały przewiezione do szpitala, natomiast trzeciej nie udało się uratować. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Przyczyny wypadku zostaną ustalone w ramach prowadzonego pod nadzorem Prokuratury w Żyrardowie postępowania.

Tragiczny w skutkach był również wczorajszy wypadek na drodze ekspresowej S8 w okolicy miejscowości Naramice w gminie Biała. Tu śmierć poniósł 46-letni mężczyzna z powiatu wrocławskiego, po tym jak jadąc w kierunku Warszawy, najechał na tył drugiego pojazdu.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policjanci apelują do wszystkich kierujących, aby pamiętali o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, jak również zachowywali bezpieczną odległość od pojazdu poprzedzającego. Pamiętajmy przy tym o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami.