Filmoterapia podczas wakacji

Wakacje dla dzieci z trudnymi doświadczeniami. Stany depresyjne, ADHD czy lęk przed grupą, to tylko niektóre z problemów, z jakimi zmagają się. W „Przystani”, czyli Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Łodzi czują się bezpiecznie i tutaj, podczas wakacyjnych turnusów terapeutycznych, próbują rozwiązać swoje problemy. Biorą udział m.in. w filmoterapii, muzykoterapii, arteterapii i jogoterapii. Można jeszcze zgłosić się na taki turnus. Terapia jest bezpłatna.

Obecnie trwa turnus dla młodzieży w wieku 15 – 18 lat. 29 lipca rozpocznie się kolejny, tym razem dla dzieci od 12 do 14 lat.

"Młodych ludzi zgłosić muszą rodzice. Mamy jeszcze wolne miejsca. Najpierw zapraszamy na kwalifikację do naszego terapeuty i po niej można rozpocząć turnus terapeutyczny"- powiedziała Beata Bednarek, p.o. kierownika Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Łodzi.

"Dzięki odpowiedniej terapii wiele problemów młodych ludzi udaje się rozwiązać. A terapia tutaj przyjmuje bardzo różne formy. Do tego, jak to w wakacje, są też wyjścia na kręgle, jest gra w piłkę" – zaznaczył Piotr Wojtysiak, wicemarszałek województwa łódzkiego.

Fot. Tomasz Grala