Aktualności

Grodzisk Mazowiecki: Droga do Radziejowic jeszcze w tym roku

Trwa rozbudowa 10-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 579 z Kazunia Polskiego do Radziejowic, która łączy ze sobą powiat żyrardowski i grodziski. Droga stanowi jeden z najczęściej uczęszczanych szlaków, którym porusza się co dziennie nawet 40 tysięcy samochodów, i który stanowi dogodny przejazd z autostrady A2 do krajowej „ósemki”.

Przypomnijmy, prace rozpoczęły się w marcu minionego roku i obejmują m.in. poszerzenie ulicy, budowę odwodnienia, chodników i ścieżek rowerowych. Planowana jest także budowa dwóch rond, które znajdować się będą na skrzyżowaniu drogi z ulicą Meksykańską u zbiegu Mościsk i Makówki oraz na skrzyżowaniu z ulicą Szkolną w Kuklówce. W tym roku na kolejny etap prac przeznaczono 17 milionów 700 tysięcy złotych. Jest to w tej chwili największa inwestycja prowadzona przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Zakończenie prac przewiduje się na czerwiec tego roku, ale jak zapowiada Dyrektor jest to początek remontu drogi 579, która stanie się częścią zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego. Na tę chwilę wartość tego zadania to 70 milionów złotych, z czego 80% pochodzi z środków unijnych.

Mówił podczas spotkania w delegaturze Urzędu Województwa Mazowieckiego w Żyrardowie Zbigniew Ostrowski, Dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie.