Inwestycje w mieście, przedszkole nr 8, projekt budżetu na 2024 rok, uważajcie na oszustów - rozmowa z burmistrz Wołomina

W trakcie porannej rozmowy z burmistrzynią Wołomina omówiliśmy zakończenie kolejnych gminnych inwestycji, które mają znaczący wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców. Jedną z głównych realizacji jest zakończenie modernizacji ul. Traugutta, obejmującej odcinek od skrzyżowania z ul. Legionów do skrzyżowania z ul. Sikorskiego. Dzięki tej inwestycji powstała nowa jezdnia, zjazdy do posesji oraz kanalizacja deszczowa. W ramach projektu przeprowadzono także przebudowę sieci elektroenergetycznej i oświetlenia ulicznego. Warto podkreślić, że całość została zrealizowana dzięki zewnętrznemu dofinansowaniu, a Fundusz Polski Ład wsparł projekt kwotą ponad 3,8 mln zł, przy całkowitym koszcie inwestycji przekraczającym 4 mln zł. Oprócz tego poruszyliśmy temat Przedszkola nr 8. Pracę powinni zakończyć się we wrześniu br., jednak wykonawca nie zakończył prac i wg władz budynek skończony jest w 85%.


Kolejnym ważnym punktem rozmowy było zbliżające się zakończenie budowy Domu Komunalnego przy ul. Rolnej w Nowych Lipinach. To przedsięwzięcie, którego realizacja była oczekiwana przez wiele lat, a teraz mieszkańcy będą mieli nie tylko dach nad głową, ale także miejsce zapewniające spokój i bezpieczeństwo. Ponad 80% kosztów tej inwestycji pochodzi z Funduszu Dopłat w ramach Programu Budownictwa Mieszkaniowego. Zapytaliśmy także o budżet na rok 2024. Jakie są główne priorytety rozwoju gminy Wołomin w najbliższych latach?

Rewitalizacja hali OSiR Huragan Wołomin to kolejny krok w kierunku zapewnienia mieszkańcom wysokiej jakości obiektów sportowych. Projekt, który zdobył poparcie Społecznych Wniosków do Budżetu Gminy, obejmował m.in. wycięcie części balkonu nad boiskiem, zabezpieczenie grzejników oraz odnowienie zniszczonego parkietu. Te prace mają na celu stworzenie przyjaznego i nowoczesnego miejsca dla fanów różnych dyscyplin sportowych.


Burmistrzyni zaprosiła wszystkich mieszkańców na weekendowe wydarzenia kulturalne i sportowe, takie jak spektakl teatralny czy IV Bieg Andrzejkowy. Dodała również informację o podwieczorku muzycznym dla dzieci, który odbędzie się w Fundacji ODA.

Burmistrzyni zakończyła rozmowę ostrzeżeniem przed fałszywymi ankieterami podszywającymi się pod pracowników Urzędu Miejskiego. Apelujemy o zachowanie ostrożności i niepodawanie żadnych danych osobowych osobom, które nie są oficjalnymi przedstawicielami gminy.