Kieleckie hospicjum szuka wolontariuszy

Caritas Diecezji Kieleckiej poszukuje wolontariuszy do pomocy w stacjonarnym hospicjum na kieleckim Czarnowie. Potrzebni są zarówno wolontariusze do pomocy przy organizowaniu różnych akcji, jak i osoby, które regularnie pomagałyby w opiece nad pacjentami. Więcej na ten temat powiedziała Dominika Borkowska, Koordynator Wolontariatu Hospicyjnego.

- Poszukujemy regularnie wolontariuszy opiekuńczych. To są osoby, które samodzielnie przebywają przy pacjentach, towarzyszą we wszystkich potrzebach, modlą się, czytają, pomagają w czynnościach takich codziennych i tych osób szukamy stale, ponieważ ta grupa, chociaż bardzo oddana i dość liczna to musi być uzupełniana, ponieważ te potrzeby naszych pacjentów są ogromne i każda pomoc ma duże znaczenie.

Osoby, które chciałyby zostać wolontariuszami w hospicjum na osiedlu Czarnów proszone są o zgłaszanie się do placówki, która znajduje się przy ulicy Mieszka I 48c. Można również skontaktować się z koordynatorem wolontariatu hospicyjnego pod numerem telefonu 532 757 749.

Fot. Caritas Diecezji Kieleckiej

Opr. WM.