Kwintesencja na Letniej Scenie Artystycznej

Koncertem zespołu Kwintesencja rozpoczął się cykl wakacyjnych wydarzeń w ramach Letniej Sceny Artystycznej organizowanej przez Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.

Publiczność zgromadzona na Przystani nad Pilicą była zachwycona nie tylko grą muzyków, ale także anegdotami, które opowiadali.

Jak poinformowali organizatorzy wydarzenia: "Kwintesencja to zespół z szerokim repertuarem – od klasycznych utworów Bacha iMozarta, przez jazzowe standardy, aż po współczesne hity w aranżacjach na kwintetdęty blaszany. Wszechstronność i kreatywność grupy sprawiają, że każdy koncert jest niepowtarzalny. Nie inaczej było na inaugurację Letniej Sceny Artystycznej na Przystani nad Pilicą. Poza standardami jazzowymi publiczność usłyszała między innymi muzykę filmową z takich kinowych przebojów jak seria o agencie Jamesie Bondzie czy inspektorze Clouseau".

W Tomaszowie kwintet zagrał w składzie: Wojtek Wolniak (trąbka), Bernard Zdonek (trąbka), Emil Nocuń (puzon), Fryderyk Bodzianowski (waltornia) oraz Marcin „Putu” Wojsznarowicz (tuba) z gościnnym udziałem Kacpra Kaźmierskiego (perkusja).

Nie obyło się bez bisów, a po koncercie publiczność podziękowała artystom owacją na stojąco.

Na kolejny koncert w ramach Letniej Sceny Artystycznej, Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 12 lipca.