Liceum im Słowackiego w Kielcach znowu najlepsze

Grupa DSD (klasa z rozszerzonym językiem niemieckim) z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach ponownie nie miała sobie równych w konkursie "Die beste DSD-Klasse". Młodzież z kieleckiego „Słowaka”, będąca pod opieką nauczycielki Agnieszki Łagowskiej, zwyciężyła w konkursie już po raz drugi z rzędu.

Więcej o tej prestiżowej wygranej powiedziała Katarzyna Cedro, dyrektor VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach.

- Uczniowie otrzymali puchar, który jest pucharem przechodnim, ja z żalem go oddałam na kolejny konkurs i okazało się, że ten puchar do nas wrócił i jeszcze wzbogacony o statuetkę. Uczniowie mieli przygotować film, prezentację, mieli wykazać się wiedzą i ponownie okazali się najlepsi co nas bardzo cieszy i napawa dumą.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się pod patronatem Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie. Program DSD ma na celu przygotowanie uczniów do egzaminu z języka niemieckiego i uzyskania Niemieckiego Dyplomu Językowego na poziomie B2/C1.

Fot. VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach/ FB.

Opr. WM.