Łódzka policjantka mówiła o równości płci

Pomiędzy 25 a 28 marca 2024 roku w miejscowości Budva w Czarnogórze odbyła się „Międzynarodowa konferencja o równości płci w policji”. Organizatorem wydarzenia była Europejska Sieć Policjantek, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Sekcja Czarnogóra oraz czarnogórskie Stowarzyszenie Kobiet w Policji.

Na zaproszenie odpowiedzieli przedstawiciele 24 państw m.in. Australii, Austrii, Estonii, Finlandii, Grecji, Irlandii, Włoch, Hiszpanii czy Tadżykistanu.

Wykład o kobietach w polskiej policji prezentowała kom. Aneta Sobieraj, na co dzień pełniąca funkcję Rzecznika Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

"Uczestnicy konferencji mieli za zadanie przedstawić obraz policjantek z ich krajów, opowiedzieć jakie mają zadania, jakie pełnią funkcje ale również z jakimi spotykają się problemami w codziennej służbie. Ważnym aspektem i jednym z głównych celów konferencji była wymiana doświadczeń w zakresie wspierania żeńskiej części funkcjonariuszy przez formacje policyjne ale również podkreślenie osiągnięć kobiet w mundurze. Poruszono również tematykę radzenia sobie z typowo „kobiecymi” problemami dotykającymi policjantki na całym świecie. 3 najlepsze z 30 zaprezentowanych wystąpień zostały nagrodzone. Przepiękne figurki przedstawiające czarnogórską kobietę wręczyła m.in. Montserrat Pina – Prezydent Europejskiej Sieci Policjantek. Jedna z nich trafiła właśnie do Polski."- powiedziała kom. Aneta Sobieraj- rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.