Majówka w Żyrardowie

Przed nami jeden z najbardziej ulubionych weekendów Polaków - długi weekend majowy! Jak co roku Miasto Żyrardów przygotowało na ten czas wiele wydarzeń.

W dniu 1 maja zapraszamy do wspólnego świętowania 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Uroczystość rozpocznie się o godz. 13.00, na Placu Jana Pawła II wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego i Ody do radości. Następnie odbędzie się Koncert Europejski w wykonaniu Orkiestry Nadarzyn, jednej z najlepszych Orkiestr OSP w Polsce i na świecie. Zespół ma na swoim koncie występy z takimi gwiazdami, jak Dawid Podsiadło, Justyna Steczkowska, Krystyna Prońko czy Zbigniew Wodecki. Od wielu lat współpracuje z Jurkiem Owsiakiem podczas Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Żyrardowie, z okazji 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, usłyszymy m.in. europejskie standardy muzyczne oraz przeboje państw członkowskich. Podczas wydarzenia razem stworzymy żywą flagę Unii Europejskiej.

2 maja obchodzimy Dzień Flagi RP. Nie zapomnijmy wywiesić flagi w oknach swoich domów, na balkonach. Połączmy się w wielką biało-czerwoną rodzinę, przyłączając się do ogólnopolskiej akcji Biura ,,Niepodległa": Wywieś swoją biało – czerwoną! Przed świętami majowymi, w dniu 30 kwietnia, flagi rozdawane będą w Urzędzie Miasta. Będzie je będzie można nabyć od godz. 9.00 do wyczerpania zapasów. Ponadto, w Dzień Flagi RP zapraszamy na Plac Jana Pawła II, o godz. 11.00, do wspólnego zdjęcia z 30 metrową flagą wykonaną przez Harcerzy Hufca ZHP Żyrardów oraz na warsztaty plastyczne ,,Stwórz własną flagę", które odbędą się w Centrum Kultury w Żyrardowie (godz. 11.00 – 13.00).

W Święto Narodowe Trzeciego Maja zapraszamy do udziału w wydarzeniach z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczną się o godz. 11.30 uroczystym apelem na Placu Jana Pawła II, z udziałem Wojskowej Asysty Honorowej, wystawionej przez 37. Sochaczewski dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej, w oprawie muzycznej Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Kaski. Po uroczystości, o godz. 12.00, w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie, o godz. 13.00, zapraszamy ponownie na Plac Jana Pawła II, gdzie odbędzie się Rodzinny Piknik Historyczny, który potrwa do godz. 17.00.

Zachęcamy do udziału również w innych wydarzeniach majówkowych! W sobotę, 4 maja, o godz. 16.00, w Parku Seniora zagra Ania Gliszczyńska z zespołem. Kino Len przygotowało specjalne projekcje filmowe: 1 maja, godz. 15.30 ,,Figurant", 5 maja, godz. 15.30 ,,Powstaniec 1863 r." (bilety w cenie 17,50 zł).

Zapraszamy do wspólnego świętowania!