Aktualności

​Nielegalny towar trafił do potrzebujących

Rzeczy skonfiskowane przez Krajową Administrację Skarbową, takie jak odzież, obuwie czy spirytus zostaną przekazane potrzebującym. Dzięki temu nie będzie trzeba ich niszczyć.


70 par obuwia dziecięcego, prawie 600 par skarpet, ponad 80 kurtek i kamizelek oraz bielizna trafił do podopiecznych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Laskach, Zaczerlańskiego Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień MONAR i Jadłodajni świętego Ryszarda Pampuri w Warszawie.


To towary pochodzące z przestępstw skarbowych, które podczas działań zostały przejęte przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, a sądy orzekły przepadek na rzecz Skarbu Państwa.
Warunkiem by takie przedmioty mogły zostać przekazane jest to by właściciele znaków towarowych, którymi opatrzona były produkty, wyrazili zgodę na ich przekazanie na cele charytatywne.
Do wykorzystania trafiają jednak nie tylko ubrania czy buty. W czasach epidemii szczególnie ważny wysokoprocentowy alkohol. 824 litry spirytusu dostało od Krajowej Administracji Skarbowej Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Dzięki temu centrum będzie mogło wytworzyć środki do dezynfekcji rąk i pomieszczeń.


Spirytus pochodzi między innymi ze zlikwidowanych przez funkcjonariuszy nielegalnych fabryk.