Nocne wydarzenia w Markach

Noc muzeów w Markach

Na weekend 17-19 maja 2024 r. zaplanowano w mieście sporo atrakcji w ramach Nocy Muzeów. Pierwsza noc tego weekendu odbędzie się w OSP w Markach. W godzinach 17:00 – 21:00 będzie można zwiedzić remizę, zapoznać się ze specyfiką pracy i wyposażeniem strażaka oraz zobaczyć z bliska pojazdy OSP.

Poznamy na czym polega egzamin dla psa poszukiwawczego i będzie okazja zrobić sobie zdjęcie z małymi pomocnikami. Dowiemy się dlaczego nie wolno gasić gorącego oleju wodą i nauczymy się podstaw pierwszej pomocy. Na najmłodszych czekać będzie symulacja pracy w zadymionym pomieszczeniu oraz wspinaczka po skrzynkach. Odbędą się również ćwiczenia strażaków z wybranych zagadnień związanych z ratownictwem technicznym a około 20:00 będzie można wziąć udział w prelekcji dotyczącej działań ratowniczo-poszukiwawczych.

fot. 3

Astro Noc Muzeów

Noc Muzeów w Miejskim Ośrodku Kultury rozpocznie się od godziny 17:00 wyjątkowym wydarzeniem - Kosmiczną Podróżą, czyli seansem planetarnym dedykowanym najmłodszym od 3 lat. O godzinie 18:00 oraz 19:00 zaplanowano kolejne podróże, skrojone specjalnie dla dzieci z klas 1-3 oraz 4-6.

Dla dorosłych przygotowano prawdziwą ucztę kinową - projekcje dwóch ekranizacji bestsellerowej powieści Franka Herberta, Diuny. Pierwszy seans odbędzie się o godzinie 18:00, prezentując wersję z 2021 roku, natomiast drugi zaplanowano na godzinę 21:00, przenosząc widzów w klimat kultowej produkcji z 1984 roku. Aby uczestniczyć w seansach planetarnych oraz projekcjach "Diuny", warto pamiętać o bezpłatnych wejściówkach, które można otrzymać w kasie MOK lub zdobyć online na https://mokmarki.pl/.

zdjecie

Noc jest z nami

III Maraton Pływacki - Noc jest z nami

Serdecznie zapraszamy do udziału w III MARATONIE PŁYWACKIM„NOC JEST Z NAMI” pod Honorowym Patronatem Burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan, Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha oraz Burmistrza Miasta Ząbki Małgorzaty Zyśk.

Każda osoba pełnoletnia może wziąć udział w maratonie, do udziału zapraszają trzy pływalnie z Powiatu Wołomińskiego:

  • Ośrodek Sportu i Rekreacji „Huragan” w Wołominie
  • Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne;
  • Miejskie Centrum Sportu w Ząbkach.

Osoba chętna do wzięcia udziału w maratonie musi wysłać skan formularza zgłoszeniowego na podany adres mailowy pływalni w której uczestnik chciałby wystartować lub dostarczyć zgłoszenie osobiście do kas danej pływalni. Otrzymanie informacji zwrotnej od organizatora oznacza potwierdzenie zapisu na listę startową.

Wszystkich chętnych wieczornych wydarzeń zapraszamy, a wszelkie informacje dotyczące wydarzeń znajdują się na stronie miasta Marki-https://www.marki.pl/