Odkryj PRL na nowo w spektaklu „Quo Vadis”

Grupa Teatralna „Bez” przynosi do Miejskiego Domu Kultury w Wołominie zupełnie nowe spojrzenie na klasyczną powieść Henryka Sienkiewicza „Quo Vadis”. Spektakl, zaplanowany na 24 maja o godzinie 17:00, zanurza akcję w realiach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, przynosząc świeżą i zaskakującą interpretację znanych postaci.

Podczas rozmowy w naszym radiowym studio, Julia Mioduszewska, Wiktoria Chodkowska i Dawid Sikorski z grupy „Bez_” podzielili się swoimi przemyśleniami na temat tego ambitnego projektu. Zdradzili, że pomysł na osadzenie akcji „Quo Vadis” w czasach PRL-u wynikał z fascynacji tą burzliwą epoką w historii Polski, co dodaje dramatowi historycznemu dodatkową warstwę społecznego komentarza.

Mówiąc o wyborze Miejskiego Domu Kultury w Wołominie jako miejsca premiery, Dawid wyjaśnił, że jest to dla niego powrót do korzeni – urodził się i wychował w Wołominie, co czyni ten występ wyjątkowo osobistym.

Spektakl zapowiada się jako trzygodzinne przedstawienie, w którym tradycyjne postacie, takie jak Petroniusz czy Ligia, przekształcono w postaci z epoki PRL, odzwierciedlając zmagania i dylematy tamtych czasów. Grupa teatralna obiecuje, że każda minuta spędzona na tym wydarzeniu dostarczy nie tylko rozrywki, ale i głębszego zrozumienia historii Polski.