Ogród wertykalny w Wołominie? Gdzie? Sprawdź

Nasze studio odwiedziła Elżbieta Radwan, burmistrzyni Wołomina, która podzieliła się informacjami na temat inicjatyw i projektów realizowanych w gminie.

Jednym z flagowych projektów jest stworzenie ogrodu wertykalnego na ścianie Miejskiej Biblioteki Publicznej w ramach inicjatywy "Mazowsze dla klimatu 2024".

"To jest coś niesamowitego, innowacyjnego, pierwszego w tej skali tutaj, na terenie powiatu wołomińskiego. Będzie to świetna wizytówka" – mówi z dumą burmistrzyni, podkreślając, że projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 200 tysięcy złotych.

Kolejnym ważnym aspektem działalności gminy jest dbałość o seniorów, dla których zorganizowano zajęcia z gimnastyki. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 40 tysięcy złotych od marszałka, seniorzy mogą korzystać z zajęć rehabilitacyjnych w trzech lokalizacjach.

"Każdy wie już, jak bardzo seniorzy się cieszą, korzystają, są zadowoleni i mają... swoją własną integrację, wychodząc z domu" – opowiada Radwan, wskazując na pozytywny wpływ tych zajęć na życie starszych mieszkańców.

Wspomina również współpracę z mieszkańcami, w tym z działkowcami oraz inicjatywy sołectwa Duczki, które przyczyniają się do poprawy infrastruktury i bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

"To też jest miłe, bo my pomagaliśmy przy składaniu tego wniosku, bardzo miła współpraca"

Dodatkowo, w kontekście bezpieczeństwa i wsparcia lokalnych służb ratowniczych, Ochotnicza Straż Pożarna w Wołominie otrzyma wsparcie z Unii Europejskiej. Dzięki funduszom europejskim, OSP w Wołominie zostanie doposażona w ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Zostanie również przeprowadzona akcja edukacyjna dotycząca zmian klimatu i ochrony zasobów wodnych. Projekt "Zakup nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wołominie" o wartości 2 207 600 zł, z czego 1 103 800 zł stanowi dofinansowanie z UE.

Zachęcamy do odsłuchania pełnego wywiadu, zapraszamy również do śledzenia fanpage'u Gminy Wołomin na Facebooku, gdzie na bieżąco publikowane są informacje o działaniach gminy.


Paulina Kubuj