Pacjenci onkologiczni otrzymają dodatkową pomoc

Pierwszy w regionie świętokrzyskim Gabinet Prehabilitacji został uruchomiony w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Jest on przeznaczony dla pacjentów rozpoczynających leczenie onkologiczne. Będą do niego kierowani pacjenci przed rozległymi zabiegami operacyjnymi oraz przed rozpoczęciem chemioterapii i radioterapii. Więcej na ten temat powiedział profesor Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

- Troska całego naszego zespołu koncentruje się na tym żeby jak najlepiej leczyć i pomagać naszym pacjentom. Możemy to osiągnąć poprzez kompleksowe przygotowanie pacjenta do leczenia, które bardzo często jest leczeniem obciążającym. Znaleźliśmy taką drogę, dzięki której przed leczeniem możemy pacjenta przygotować do tego, by terapia zakończyła się dobrym efektem.

Celem tego działania jest poprawa ogólnej kondycji pacjenta oraz zminimalizowanie ryzyka powikłań związanych z leczeniem onkologicznym. Dzięki kompleksowej prehabilitacji można zwiększyć szanse pacjenta na szybki powrót do zdrowia, zminimalizować ryzyko powikłań i poprawić tolerancję leczenia. Gabinet prehabilitacji w Świętokrzyskim Centrum Onkologii mieści się na parterze budynku, obok rejestracji głównej.

Fot. Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach

Opr. WM.