Aktualności

Podróży do Betlejem - 9. edycja widowiska za nami

Już po raz 9. w Zakościelu powstało miasteczko, w którym można było obejrzeć sceny związane z narodzeniem Jezusa Chrystusa. Rozgrywające się w pięknej, zimowej scenerii Chrześcijańskiego Centrum Proem w Zakościelu, w sali widowiskowej, w lesie, nad brzegiem rzeki, w malowniczej, stuletniej willi, przyciągnęły jak co roku wielu widzów. Trudno było o miejsce na okolicznych parkingach. Uczestnicy tej niesamowitej podróży do Betlejem, wędrując, mogli doświadczyć wszystkimi zmysłami, kultury ówczesnych czasów. Widzowie wysłuchali Świątecznego koncertu kolęd, poznali postaci biblijne, stali się świadkami ciekawych wydarzeń z ich codziennego życia oraz towarzyszyli bohaterom widowiska w niezwykłej drodze do poznania prawdy o narodzeniu Mesjasza, a także stali się świadkami ich duchowej przemiany.

Dotychczasowe edycje Podróży do Betlejem obejrzało ponad 80 tysięcy widzów z całej Polski, w związku z ogromnym zainteresowaniem, Organizatorzy - 2 Fundacje Proem i Proem Zako, po tegorocznym podsumowaniu, zaproszą za rok, na kolejne, 10 już - jubileuszowe wspólne świętowanie.

W inscenizacji zaangażowanych było jak co roku ponad 100 wolontariuszy, działania których koordynowała Edyta Wawrzyniak, współtwórczyni widowiska. Rozmawiała z nią reporterka Radia FAMA, Bożena Markiewicz: