Aktualności

Podsumowanie majowego weekendu na drogach województwa łódzkiego

Podsumowanie majowego weekendu na drogach województwa łódzkiego. W ciągu czterech dni tegorocznej majówki doszło do 21 wypadków, w których rannych zostały 24 osoby, a 2 poniosły śmierć.

Policjanci wyeliminowali z ruchu 99 nietrzeźwych kierujących. Nad naszym bezpieczeństwem czuwali policjanci, jednak pamiętajmy, że bezpieczny wypoczynek w dużej mierze zależy od nas samych. W czasach, w których króluje bezustanny pośpiech oraz nadmiar obowiązków zwolnijmy trochę, a na pewno z naszymi rodzinami dotrzemy do celu cało i zdrowo.
Nadal głównymi przyczynami zdarzeń drogowych są: niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie i przejeżdżanie przejść dla pieszych oraz zachowanie pieszych tj.: nagłe wtargnięcie na jezdnię czy nagminne przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych.
Wyruszając w każdą drogę oprócz standardowego wyposażenia, zabierzmy rozsądek. To gwarancja bezpiecznego dotarcia do celu!
Wyjedźmy wcześniej w drogę – wypoczęci i trzeźwi,
Zaplanujmy trasę uwzględniając warunki drogowe i pogodowe,
Starajmy się odpoczywać w drodze – róbmy częste przerwy,
Zadbajmy by wszyscy podróżujący mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewoźmy w fotelikach,
Stosujmy się do poleceń policjantów, przestrzegajmy ograniczeń prędkości,
Uważajmy na pieszych, rowerzystów i motocyklistów.
W roku 2020 okresie tych 4 newralgicznych dni na terenie woj. łódzkiego doszło do 20 wypadków drogowych, w których rannych zostało 29 osób a 2 poniosły śmierć. Podczas kontroli policjanci wyeliminowali z ruchu 90 nietrzeźwych kierujących.