Policjant udzielił pierwszej pomocy kobiecie podczas służby

Sierżant Krzysztof Krupski – policjant drogówki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, podczas pełnionej służby na jednym ze skrzyżowań w centrum miasta, został poinformowany, że na pobliskiej posesji leży nieprzytomna osoba. Więcej na ten temat mówił młodszy aspirant Maciej Ślusarczyk, z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

- Policjant wspólnie ze zgłaszającą ruszyli na pomoc. Za zamkniętą bramą podwórka przy ulicy Wojska Polskiego mundurowy zauważył leżącą kobietę. Aby wejść, otworzył bramę i podbiegł do leżącej. Kobieta miała widoczną ranę na głowie, powstałą prawdopodobnie w wyniku upadku na twarde podłoże. Nie była w pełni świadoma. Policjant wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe i udzielił poszkodowanej pierwszej pomocy. Po wykonaniu kilku czynności ratowniczych monitorował jej stan, a gdy na miejsce dotarła załoga medyków, zdecydowano o przewiezieniu kobiety do szpitala.

Po interwencji policjanta kobieta trafiła do szpitala, natomiast policjant powrócił na skrzyżowanie i kontynuował służbę.

Opr. WM.