Aktualności

Powiat Wołomiński. Policja podsumowała święta na lokalnych drogach

W okresie Świąt Wielkanocnych policjanci zatrzymali na terenie powiatu wołomińskiego 6 nietrzeźwych kierujących. Odnotowali też 20 kolizji i jeden wypadek drogowy, w którym ranna została jedna osoba. Podsumowując można z całą pewnością stwierdzić, że były to bezpieczne święta na wołomińskich drogach.

Od piątku wołomińska „drogówka” prowadziła działania pn. „Bezpieczna Wielkanoc”. Funkcjonariusze ruchu drogowego obecni byli na ulicach miast, gmin i trasach powiatu wołomińskiego.

Kontrolowali stan techniczny pojazdów, sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Nie obyło się również bez mandatów karnych nakładanych na sprawców wykroczeń w ruchu drogowym.

Przez cały świąteczny weekend funkcjonariusze na terenie powiatu wołomińskiego odnotowali 20 kolizji drogowych i jeden wypadek na terenie Marek, w którym ranna została jedna osoba.

Funkcjonariusze zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących, wszyscy to rowerzyści. Policjanci za różnego rodzaju wykroczenia w ruchu drogowym nałożyli też 145 mandatów karnych i skierowali 4 wnioski o ukaranie do sądu. Za przekroczenie prędkości 50+ zatrzymali też dwa prawa jazdy a za stan techniczny pojazdów 13 dowodów rejestracyjnych.