Powstaną nowe boiska przy Szkole Podstawowej w Dyminach

Nowoczesne boiska sportowe, ogród sensoryczny oraz bieżnia – tak jeszcze w tym roku ma wyglądać teren zewnętrzny przy Szkole Podstawowej numer 23 w Dyminach. Budowa międzypokoleniowego podwórza i kompleksu rekreacyjno-sportowego ma być zrealizowana w ramach ubiegłorocznej edycji kieleckiego budżetu obywatelskiego. Więcej na ten temat powiedziała Pani Monika Haczkiewicz, dyrektor placówki oświatowej.

- Cieszymy się jako szkoła SP nr. 23 w Kielcach na wybudowanie kompleksu rekreacyjno- sportowego w ramach ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Jesteśmy szkołą na obrzeżu miasta i nie ukrywam, że nie było łatwo zdobyć tą wymaganą liczbę głosów, ale udało się. Zawdzięczamy to przedsiębiorczości moich nauczycieli, rodziców a przede wszystkim wielkie ukłony dla uczniów, którzy bardzo dobrze rozpropagowali akcję.

W ramach tego zadania wybudowane zostaną boiska do piłki nożnej, koszykówki oraz siatkówki. Całość zostanie też uzupełniona o oświetlenie oraz monitoring. Pojawi się także ogród sensoryczny z elementami edukacyjnymi. Wykonane zostaną też nasadzenia. W planach jest również budowa bieżni. Kielecki ratusz obecnie prowadzi postępowanie przetargowe, którego celem ma być wybranie wykonawcy wspomnianych inwestycji. Jeśli procedura przebiegnie bez większych problemów prace budowlane mają rozpocząć się jeszcze w wakacje tego roku.

Fot. UM. Kielce

Opr. WM.