Profesor Stanisław Góźdź odznaczony przez Prezydenta Polski

Prof. Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii został odznaczony przez Prezydenta Polski Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia na rzecz rozwoju polskiej onkologii oraz za wieloletnią działalność na rzecz ochrony zdrowia. Więcej na temat swojego odznaczenia mówił sam Profesor Stanisław Góźdź.

- Jest to dla mnie zaskoczenie, ponieważ robię to co do mnie należy. To, że każdego dnia udaję się jak najlepiej służyć pacjentom to największy cel mojego zespołu. To wszystko nie zadziałoby się bez pomocy mojej rodziny, czyli żony Elżbiety i synów Wojtka i Michała. To wyróżnienie jest również docenieniem pracy całego zespołu naszego szpitala.

Profesor jest specjalistą neurologii, onkologii klinicznej i radioterapii. Jest również konsultantem wojewódzkim w dziedzinie onkologii klinicznej, twórcą i dyrektorem Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, a także kierownikiem Katedry Onkologii Klinicznej Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Fot. Świętokrzyskie Centrum Onkologii

Opr. WM.