Realizacja windy do tunelu pod dworcem PKP opóźniona

Urząd miasta Kielce unieważnił przetarg na wybór wykonawcy, który zrealizować miał budowę jednej z trzech wind, zlokalizowanych przy wejściach do podziemnego tunelu przebiegającego pod dworcem PKP w Kielcach. Więcej na ten temat powiedział Marcin Januchta, rzecznik ratusza.

- w postępowaniu przetargowym ogłoszonym na początku kwietnia tego roku zgłoszona została tylko jedna oferta złożona przez firmę INTERO SERWIS Spółka z.o.o. z Warszawy, która zaproponowała, że dostarczy i zamontuje dźwig przy ul. Sienkiewicza za kwotę 1,167 mln zł. Tymczasem ratusz na realizacje tego zadania chce przeznaczyć 900 tys. zł. To jest pierwszy etap budowy trzech wind, które docelowo znajdą się przy Ulicy Sienkiewicza przy zejściu podziemnym, przy Placu Niepodległości oraz przy wejściu podziemnym od Ulicy Mielczarskiego.

Realizacja zadania związana z montażem pierwszego z dźwigów miała rozpocząć się jeszcze w ubiegłym roku, jednak do tego nie doszło. Modernizacja dworca kolejowego w Kielcach zakończyła się w grudniu ubiegłego roku. Obecnie w pełni przystosowana do potrzeb niepełnosprawnych jest jedynie hala dworcowa oraz pierwszy peron.

Fot. UM. Kielce

Opr. WM.