Recydywista w rękach policji

37-letni mieszkaniec powiatu szydłowieckiego, recydywista, został zatrzymany przez kieleckich policjantów w związku z serią oszustw. Mężczyzna usłyszał 10 zarzutów a cała sprawa dotyczy transakcji zakupu elektronarzędzi o wartości prawie 10 tysięcy złotych, która miała miejsce na początku stycznia. Śledztwo wykazało, że sprawca dokonał jeszcze kilku podobnych transakcji, zakupując sprzęt AGD, elektronarzędzia i rowery o wartości 60 tysięcy złotych na terenie województw mazowieckiego i świętokrzyskiego.

Cała sytuacja miała swój początek, gdy kupujący nie uregulował zobowiązań finansowych wynikających z faktury wystawionej na jego firmę. Dodatkowo, okazało się, że oszust wystawił zakupiony sprzęt na jednej z platform sprzedażowych, oferując go po znacznie zaniżonej cenie. Policjanci, którzy przejęli sprawę, skoncentrowali się na analizie zgromadzonego materiału, dzięki czemu udało się ustalić personalia kupującego, zatrzymali go na terenie Skarżyska-Kamiennej.

W trakcie wtorkowego przesłuchania mężczyzna usłyszał 10 zarzutów i z uwagi na jego działalność w warunkach recydywy, grozi mu teraz kara 13 lat pozbawienia wolności. O szczegółach sprawy mówiła Małgorzata Perkowska-Kiepas z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.