Rodzinna Majówka Powiatowa: Muzyka i Zabawa w Chrzęsnem

Powiatowa Majówka to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w powiecie wołomińskim, które co roku przyciąga setki, a nawet tysiące mieszkańców. Tegoroczna edycja, wyjątkowo przeniesiona na koniec maja, odbędzie się w malowniczym Pałacu w Chrzęsnem. O szczegółach wydarzenia rozmawiamy z Dagmarą Popowicz z Wydziału Edukacji i Kultury w Starostwie Powiatowym w Wołominie.

Dlaczego data Majówki została przesunięta?

Dagmara Popowicz wyjaśnia: "Zależało nam na tym, aby na wydarzeniu pojawiło się jak najwięcej mieszkańców powiatu wołomińskiego i nie tylko. Celujemy w rodziny, więc chcieliśmy wybrać datę, która nie będzie konkurować z innymi wydarzeniami w regionie. Tydzień wcześniej odbywała się Noc Muzeów, a końcówka maja jest bliżej Dnia Matki, co również sprzyja rodzinnemu spędzeniu czasu."

Atrakcje dla całej rodziny

Tegoroczna Majówka to prawdziwe święto dla rodzin. "Będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Szczudlarze, dmuchańce, zjeżdżalnie, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, malowanie buziek, brokatowe tatuaże, gry i zabawy, mega bańki, fotobudka, bezpłatna wata cukrowa i popcorn. Do tego food trucki, grille, lody rzemieślnicze i stoiska z rękodziełem," wymienia Dagmara Popowicz.

Program artystyczny

Majówka Powiatowa 2024 oferuje bogaty program artystyczny, który z pewnością zadowoli każdego miłośnika muzyki i dobrej zabawy. Występy rozpoczną się o godzinie 15:30 od prezentacji wyjątkowo utalentowanych członkiń Kół Gospodyń Wiejskich. Następnie, o 16:00, iluzjonista Franek Jodłowski oczaruje publiczność swoim pokazem iluzji. O 16:30 na scenie pojawią się Anna Bystroń-Jajkiewicz, Małgorzata Szarek i Marcin Staszek z koncertem "Kochaj mnie życie", który potrwa półtorej godziny. Od 18:00 rozpocznie się seria koncertów, w tym występy lokalnej artystki La Violi, Markusa P oraz gwiazdy wieczoru – Darii Marx. Daria, znana z uczestnictwa w The Voice of Poland, zyskała ogromną popularność dzięki swoim hitom "Love Blind" i "Paranoia". Jej występ o godzinie 20:00 będzie z pewnością kulminacyjnym punktem wieczoru, dostarczając niezapomnianych emocji.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Majówce Powiatowej w Pałacu w Chrzęsnem! Całe nagranie rozmowy z Dagmarą Popowicz jest dostępne do odsłuchania poniżej.