Aktualności

Rozmowa z Martą Rajchert Dyrektorką MDK: Warsztaty świąteczne w gminie Wołomin

Czy już poczuliście zapach świąt w powietrzu? Nasza rozmowa z Martą Rajchert, dyrektorką Miejskiego Domu Kultury w Wołominie, z pewnością rozgrzeje atmosferę świąteczną. W najnowszym wywiadzie dowiedzieliśmy się nie tylko o wyjątkowych planach na zbliżające się święta, ale także o fascynujących inicjatywach, które ożywią kulturalne serce Wołomina.

Dyrektorka Marta Rajchert zdradziła, że Miejski Dom Kultury szykuje się na świąteczne szaleństwo. W Centrum Aktywności Wołomin w Starej Elektrowni, planowane są inspirujące warsztaty, które pozwolą mieszkańcom na w pełni korzystanie z magii świąt. To doskonała okazja do wspólnego tworzenia ozdób czy degustacji świątecznych smakołyków. Na uczestników czekają warsztaty kuchenne, z robienia świątecznych stroików, mydełek. Warsztaty poprowadzi m.in Aneta Duchnowska, Szymon Blejsz i Agatą Barkowską.

"W grudniu Miejski Dom Kultury w Wołomińskim planuje zorganizować serię świątecznych warsztatów. Uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się tworzenia świątecznych stroików oraz mydełek. Zajęcia te stanowią nie tylko okazję do rozwijania kreatywności, ale również doskonały pomysł na personalizowane prezenty świąteczne. Wykonane własnoręcznie stroiki i mydełka, oprócz walorów estetycznych i użytkowych, będą miały osobisty charakter dzięki włożonemu w nie sercu. Miejski Dom Kultury zaprasza wszystkich chętnych do udziału w tych kreatywnych warsztatach, które odbędą się przez cały grudzień." - mówi Marta Rajchert dyrektorka MDK.

Warto również podkreślić, że Gmina Wołomin oraz Dom Kultury przygotowują się do wspólnego rozświetlenia choinki. Ten wyjątkowy moment, co roku łączy społeczność i stwarza niepowtarzalną atmosferę świąt.

Rozmowa nie ograniczała się jedynie do świątecznych planów. Dyrektorka Miejskiego Domu Kultury w Wołominie wspomniała o VI Ogólnopolskim Festiwalu Blackout, który wprowadzi do miasta unikalne przeżycia artystyczne, za organizacje odpowiada m.in. Katarzyna Krakowiak, reżyserka, aktorka z Teatru TYM RAZEM. Teatr działa w MDK. Ponadto, dowiedzieliśmy się o Wołomińskim Uniwersytecie Dzięcięcym, który stanowi nie tylko miejsce nauki, ale również integracji społecznej, pierwsze wykłady poprowadzi Anna Jurkowiecka.Zapraszamy do wysłuchania pełnej rozmowy, aby zgłębić wszystkie szczegóły i poczuć prawdziwą magię świąt w Wołominie.


Paulina Kubuj