Rozpoczął się czas egzaminów ósmoklasistów

Przed uczniami egzaminy ósmoklasisty. Odbywając się one od dziś do 16 maja. Młodzi ludzie zdawali dziś język polski, jutro czeka ich matematyka a pojutrze język obcy nowożytny. To nie tylko sprawdzian ich wiedzy. Wynik decyduje o tym, do której szkoły kandydat się dostanie. Więcej na ten temat mówił Marcin Januchta, rzecznik ratusza.

- Takich ósmoklasistów w Kielcach jest 944. Maksymalnie punktów, które można zdobyć w tych egzaminach to 200, natomiast są oczywiście wskazane dodatkowe terminy dla tych, którzy np. z powodu choroby nie będą mogli wtedy pojawić się na egzaminach to te dodatkowe terminy to od 10 do 12 czerwca. Oczywiście życzymy wszystkim 8- klasistom sukcesów oraz powodzenia na egzaminach, jak w rekrutacjach do wymarzonych szkół średnich.

Jutro uczniowie będą pisać egzamin z matematyki. Na rozwiązanie zadań będą mieli 100 minut. W czwartek uczniowie napiszą egzamin z języka obcego, na który będą mieli 90 minut. Rekrutacja potrwa do 19 czerwca i odbywa się, tak jak w poprzednich latach, poprzez System Elektronicznego Naboru. W liceach ogólnokształcących będzie 36 oddziałów, w technikach 28, a w szkołach branżowych pierwszego stopnia 7.

Fot. UM. Kielce

Opr. WM.