Roztańczony wieczór w Filharmonii Świętokrzyskiej

Koncert symfoniczny "na koniec karnawału" odbędzie się jutro o godzinie 19.00, w sali koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej. Melomanów czeka olśniewający mariaż orkiestrowych barw, ognistych rytmów, temperamentu i niezapomnianych melodii.

Wśród nich będzie kultowy utwór "Karnawał zwięrząt". Zabrzmi on tym razem w wersji na dwa akordeony i orkiestrę. Opracowania dzieła na duet akordeonowy dokonali Grzegorz Palus i Alena Budziňáková-Palus, w efekcie czego jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów muzycznych został po raz pierwszy nagrany w tak wyjątkowej szacie brzmieniowej. Tego wieczoru nie zabraknie także muzycznych niespodzianek, które przywiezie ze sobą portugalski dyrygent José Ferreira Lobo, który poprowadzi świętokrzyskich filharmoników.

Zagrają: duoACCOSPHERE w składzie: Alena Budziňákowa i Grzegorz Palus – akordeony oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej, którą poprowadzi José Ferreira Lobo.

Patronat nad wydarzeniem objęło Radio Fama. O szczegółach koncertu informuję dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej Jacek Rogala.

Fot. Filharmonia Świętokrzyska

Opr. WM.