Rusza punkt kontroli autokarów

Już w tę sobotę rozpoczyna działanie punkt kontroli autokarów, w związku ze zbliżającymi się feriami. Ferie zimowe to okres wzmożonego ruchu na drogach, dotyczącego zarówno aut osobowych, jak i autokarów przewożących dzieci na zimowy wypoczynek. Policjanci zwiększą liczbę kontroli drogowych na świętokrzyskich drogach przez najbliższe dwa tygodnie. Będą oni sprawdzać trzeźwość kierowców i korzystając z różnych środków technicznych, takich jak wideorejestratory, ręczne mierniki prędkości z wizualizacją obrazu, urządzenia do badania trzeźwości oraz drony.

Priorytetem będą kontrole autokarów przewożących dzieci na wypoczynek, obejmujące sprawdzenie stanu technicznego, oznakowania, wyposażenia, a przede wszystkim stanu psychofizycznego kierowcy. Policjanci apelują do opiekunów, rodziców i nauczycieli, by zgłaszali wyjazdy autokarów przewożących dzieci na ferie i umawiali się wcześniej na kontrole.

W ubiegłym roku, w trakcie ferii zimowych, przeprowadzono kontrole 144 autokarów, stwierdzając kilka drobnych usterek. O szczegółach punktu kontroli informuję podkomisarz Joanna Żelezik z Wojewódzkiej Komendy Policji.

Opr. WM.