Skutki burzy w regionie świętokrzyskim

Ponad 40 razy interweniowali w związku z burzami i ulewami w regionie świętokrzyscy strażacy. Gwałtowne zjawiska atmosferyczne pojawiły się w wczoraj po południu a zakończyły dziś rano. Zdecydowana większość wezwań dotyczyła połamanych drzew i konarów zalegających na jezdniach lub zagrażających przechodniom. Były także interwencje w związku z zalanymi posesjami i piwnicami. Więcej na ten temat powiedział oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach Marcin Bajur.

- Świętokrzyscy strażacy minionej doby interweniowali 41 razy w związku z przechodzącym frontem burzowym przez teren naszego województwa. Głównie wyjeżdżaliśmy do wiatrołomów oraz zalanych budynków i posesji.

Podczas burzy zerwany został pantograf w pociągu towarowym, poruszającym się na trasie kolejowej pomiędzy Kostomłotami i Suchedniowem. Do zdarzenia doszło przed północą. Stojący skład zablokował całą linię. Na miejsce wezwano służby techniczne. W związku z tym zdarzeniem zablokowany był przejazd dla pociągów pasażerskich.

Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie/ FB.

Opr. WM.