Aktualności

Sochaczew: Sierżant Socho uczy i radzi

Bezpieczeństwo w szkole, w ruchu drogowym, ale także w kontaktach z osobami obcymi, to tylko niektóre segmenty komiksu profilaktycznego pt. „Sierżant Socho”, którego promocja odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 w Sochaczewie.

Prace nad komiksem trwały kilkanaście miesięcy. Twórcom zależało na nowej i ciekawej formie profilaktyki. Stąd w książce zawarto zagrożenia „z sochaczewskiego podwórka”, czyli te, na które najczęściej narażone są dzieci i młodzież. Rysunkowy sierżant Michał Socho na 60 kolorowych stronach wskazuje niebezpieczne zachowania i radzi, jak należy ich unikać lub jak zachować się w danej sytuacji. W komiksie poruszono takie zagadnienia, jak bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bezpieczeństwo w szkole i w domu, cyberprzestępczość, zagrożenia zawiązane z narkotykami i alkoholem. Na końcu komiksu znajduje się również gra dla całej rodziny pn. "Bezpiecznie do szkoły" oraz rysunkowa wersja miejsc, które warto zwiedzić będąc w Sochaczewie.

Komiks, nad którym pracował rysownik Łukasz Kuciński i policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, został wydany przez Urząd Miasta Sochaczew w kilkutysięcznym nakładzie i trafi do sochaczewskich szkół.