Spotkanie Organizacyjne w sprawie XX Rocznika Wołomińskiego

Już jutro o godzinie 18 w Sali Konferencyjnej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie odbędzie się Spotkanie organizacyjne dotyczące XX, jubileuszowego wydania Rocznika Wołomińskiego.

O planach na spotkanie i pracach nad rocznikiem opowiedzieli nam Izabela Bochińska, Dyrektorka Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie, oraz Dariusz Szymanowski, Redaktor naczelny Rocznika Wołomińskiego.

Porozmawialiśmy o tym, jak wyglądają prace nad rocznikiem i jak pozyskiwane są do niego tematy. Redaktor Szymanowski opowiedział nam anegdotę o tym, jak udało mu się zaangażować nowych autorów do napisania swoich tekstów do XX tomu:

"Z ostatniego tygodnia przyszły do mnie do urzędu dwie panie interesantki w swojej sprawie. Zaczęły opowiadać wspomnienia z miejsca, gdzie mieszkałem, w Górkach Mironowych. Powiedziałem im, że jeśli nie napiszą tego do rocznika, to ich nie wypuszczę. Trochę się śmialiśmy, ale pomysł bardzo im się spodobał.” - Dariusz Szymanowski.

Dla osób zainteresowanych swoim debiutem na stronach rocznika spytaliśmy się również o to, jak wygląda współpraca redakcji z autorami:

"Pomagamy autorom, czasami podpowiadamy tematy, sugerujemy, jak artykuł powinien powstać, a czasami po prostu korygujemy teksty. Chodzi nam o to, żeby te teksty były dobrej jakości i żeby ludzie chcieli je czytać”. - Dariusz Szymanowski.

Więcej informacji na temat spotkania znajdą państwo na stronie https://rocznik.mbpw.pl/