Sukces programu „Razem bezpieczniej”

Wszystkie 12 projektów związanych z poprawą bezpieczeństwa na świętokrzyskich drogach otrzymało wsparcie w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej” . Województwo świętokrzyskie otrzyma największą dotację w Polsce w wysokości ponad miliona złotych. Więcej na ten temat powiedziała Angelina Kosiek.

- To rzeczywiście bardzo ważne dla lokalnych społeczności działania, ponieważ dzięki tym pieniądzom zapewnione zostanie bezpieczeństwo w okolicy przejść dla pieszych, monitoringu. Beneficjentami w zdecydowanej większości to gminy, ale również jeden powiat i organizacja pozarządowa. W Stolicy województwa zostaną zrealizowane dwa projekty. To wzmocnienie bezpieczeństwa pieszych w miejscach szczególnie niebezpiecznych. I tak na poprawę mogą liczyć osoby korzystające z przejścia dla pieszych w okolicy S.P. nr 28, czyli na skrzyżowaniu ulic Szymanowskiego i Chopina. Kolejny projekt dotyczy okolic stadionu piłkarskiego i Liceum imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Projekty w głównej mierze należą do samorządów. Złożyły je gminy Staszów, Mirzec, Ćmielów, Stąporków, Busko-Zdrój, miasto Kielce, powiat starachowicki, ale też Ochotnicza Straż Pożarna w Morawicy oraz Stowarzyszenie Aktywności Zawodowej Passa w Kielcach. Umowy z beneficjentami zostaną podpisane w najbliższym czasie.

Fot. Urząd Wojewódzki w Kielcach

Opr. WM.