Aktualności

​Świąteczne konkursy Województwa Łódzkiego

Świąteczne konkursy Województwa Łódzkiego. Będzie można przygotować coś pysznego i wygrać nagrody. Wojewódzki Konkurs Bożonarodzeniowy został podzielony na dwie kategorie Tradycyjna Potrawa Wigilijna i Tradycyjny Wypiek Bożonarodzeniowy. Uczestnicy konkursu muszą samodzielnie przygotować danie zgłaszane do rywalizacji oraz zaprezentować je na zdjęciach. Ważne, aby potrawy powstały z produktów tradycyjnych i lokalnych z województwa łódzkiego. Sfotografowane przysmaki trzeba przesłać na adres zgodnie z wytycznymi i regulaminem podanym na stronie: https://www.lodzkie.pl/rolnictwo/konkurs-bozonarod...

Dla autorów najlepiej wyglądających i tradycyjnych dań przygotowane są atrakcyjne nagrody pieniężne (1000 zł, 750 zł i 500 zł) oraz upominki dla wyróżnionych.

Wojewódzki Konkurs pn. „Tradycyjne Pierniki Świąteczne – 2021” natomiast, przewidziany jest dla najmłodszych mieszkańców województwa i odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych 6-10 lat i 11-15 lat. Uczestnicy mają za zadanie upiec pod okiem osoby dorosłej tradycyjne pierniki świąteczne oraz własnoręcznie je ozdobić. Również w tym konkursie ważne jest, aby do wypieku używać produktów tradycyjnych i lokalnych z województwa łódzkiego. Gotowe pierniki również trzeba zaprezentować na zdjęciach. Dla laureatów i osób wyróżnionych przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Szczegóły i zgłoszenia na stronie: https://www.lodzkie.pl/rolnictwo/konkurs-tradycyjn...

Termin nadsyłania prac w obu konkursach upływa 1 grudnia o godzinie 12.00.