Targi pracy i kultura w powiecie wołomińskim

W najnowszym odcinku audycji "Co Słychać w Powiecie"rozmawialiśmy przeprowadził rozmowy z gośćmi reprezentującymi różnorodne instytucje i inicjatywy działające w powiecie wołomińskim. Pierwsza część programu była poświęcona targom pracy organizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy w Wołominie, a druga część przybliżyła słuchaczom nadchodzące wydarzenia kulturalne.

Targi Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami

W studiu Radia FAMA gościliśmy przedstawicielki Powiatowego Urzędu Pracy w Wołominie: Agnieszkę Więch, kierowniczkę Centrum Aktywizacji Zawodowej, oraz Ewę Pawlak, doradczynię zawodową. Panie opowiedziały o zbliżających się targach pracy, które odbędą się w najbliższy poniedziałek w siedzibie urzędu.

Targi te dedykowane są osobom posiadającym orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, które są zarejestrowane jako bezrobotne lub poszukujące pracy. Będzie to doskonała okazja dla pracodawców do zaprezentowania swoich ofert oraz nawiązania bezpośrednich kontaktów z potencjalnymi pracownikami. Wśród firm, które wezmą udział w wydarzeniu, znajdują się m.in. Dino Polska S.A., Klar System, McDonald's, Poczta Polska, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z Warszawy, Sakspol, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Plany Kulturalne Powiatowego Centrum Kultury Fabryczka

Rozmawialiśmy również z reprezentantkami Powiatowego Centrum Kultury Fabryczka: dyrektorką Katarzyną Rutkowską oraz specjalistkami do spraw animacji i kultury, Julią Pazio i Justyną Rosińską.

Fabryczka przygotowuje się do kilku wyjątkowych wydarzeń. Najbliższym z nich jest Noc Muzeów, która odbędzie się 18 maja. Podczas tego wydarzenia pod hasłem „Odyseja Historyczna”, mieszkańcy powiatu będą mogli przenieść się w czasy lat 1830-1920. W programie przewidziano m.in. wystawę sprzętu wojskowego, pokaz mody z lat 20. i 30., warsztaty ślusarskie oraz występy muzyczne. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Kolejne Wydarzenia w Fabryczce

Fabryczka zaprasza również na inne ciekawe wydarzenia:

  • Wieczór Talentów Hip-Hopowych: 8 czerwca o godz. 20:00 wystąpią lokalni artyści, prezentując swoje umiejętności na letniej scenie Fabryczki.
  • Fabricon 2024 – Edycja II: 29 czerwca od godz. 14:00 do 18:00 odbędzie się konwent anime, manga, K-Pop i cosplay. Wydarzenie to przyciągnie miłośników japońskiej kultury z całego regionu.
  • Festiwal Harmonistów – Edycja VII: 23 czerwca od godz. 16:00 artyści z powiatu wołomińskiego zaprezentują swoje talenty na scenie letniej Fabryczki.

Informacje z Pałacu w w Chrzęsnem

Podczas programu udało nam się także połączyć telefonicznie z Magdaleną Roguską, dyrektorką Pałacu w Chrzęsnem

. Pani Roguska opowiedziała o atrakcjach, które przygotowano na Noc Muzeów w pałacu, również zaplanowaną na 18 maja.