Teatr im. Żeromskiego wciąż czeka na nowego dyrektora

Dziś upłynął termin składania ofert w drugim konkursie na stanowisko dyrektora Teatru imienia Stefana Żeromskiego. Postępowanie ogłoszone zostało przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego, mimo że nierozstrzygnięto pierwszego konkursu. Sprawa budzi kontrowersje w środowisku kulturalnym. Zespół teatru Żeromskiego domaga się powołania na dyrektora Jacka Jabrzyka, którego wskazała komisja w pierwszym postępowaniu. W sprawie głos zabrało również m.in. Ministerstwo Kultury oraz Wojewoda Świętokrzyski uznając prawomocność pierwszego postępowania. Trwa również internetowa zbiórka podpisów pod petycją zatytułowaną „Teatr jest nasz”. Petycję można podpisać tutaj.