Terytorialsi ze złotym medalem

Złoty medal zdobyli żołnierze z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej podczas zawodów biatlonowych podczas ogólnopolskiego zgrupowania. Już po raz kolejny żołnierze szkolili się z wojskami operacyjnymi na zimowym zgrupowaniu Wojsk Rozpoznawczych i Walki Elektronicznej w Kotlinie Kłodzkiej.

Podczas intensywnego szkolenia żołnierze ćwiczyli różnorodne umiejętności, takie jak techniki przetrwania, organizacja marszów w dzień i w nocy, przygotowanie posterunków obserwacyjnych, a także nauka technik wspinaczkowych. Zawody biatlonowe, które odbyły się w ramach zgrupowania, stanowiły doskonałą okazję do sprawdzenia zdobytych umiejętności. Reprezentanci 10 ŚBOT odnieśli sukces, zajmując pierwsze miejsce w zawodach. Złotą drużynę tworzyli także żołnierze z 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej i 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej zdobywając tym samym tytuł najlepszej drużyny terytorialnej kolejny rok z rzędu.

Podczas dwutygodniowego szkolenia na poligonie Wojsk Rozpoznawczych i Walki Elektronicznej, żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej doskonalili umiejętności z zakresu prowadzenia obserwacji, organizacji działań nieregularnych, zakładania baz patrolowych oraz organizacji bytowania zimą w terenie górzystym. Ćwiczenia zostały zorganizowane przez Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych w Ośrodku Szkolenia Piechoty Górskie „Jodła” w Dusznikach Zdroju. O szczegółach mówił podporucznik Daniel Woś oficer prasowy 10 świętokrzyskiej Brygady Obrony terytorialnej: