Aktualności

​Triathlon pod dachem

Paweł Iskra wygrał klasyfikację ogólną podczas II Delfin Indoor Triathlon. Zawody odbyły się na pływalni Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz w hali Gryfia.

Czas zwycięzcy to 42 minuty i 43 sekundy. W tym czasie Paweł Iskra przepłynął pół kilometra na basenie, a następnie przejechał na rowerze stacjonarnym 15 kilometrów, a na koniec przebiegł na bieżni trzy kilometry. Najlepsza wśród pań była Ewelina Zawierowska, która trzy konkurencje ukończyła z czasem 51 minut 27 sekund. W klasyfikacji generalnej zajęła 17. miejsce.

W drugiej edycji słupskich zawodów triathlonowych wystartowało niemal 100 zawodników. Najmłodsi zawodnicy – 13- i 14-latkowie – mieli do pokonania dystanse o połowę krótsze niż starsze roczniki. W najmłodszej grupie najlepsi byli Jan Siejakowski i Łucja Kasztelan.

II Delfin Indoor Triathlon trwał przez niemal cały dzień. Zawodnicy podzieleni byli na 10 grup. Każda startowała do godzinę, jedynie dwie ostatnie grupy młodzieżowe rozpoczynały swoje starty co pół godziny.

W wydarzeniu wzięli udział amatorzy, ale również zawodowcy, bowiem słupskie zawody są wpisane do cyklu najważniejszych startów triathlonowych w Polsce. Dla jednych był to więc start o punkty w klasyfikacji generalnej, dla większości to jednak próba sprawdzenia swoich możliwości. Jedni i drudzy przyjechali z całego kraju, wśród zawodników nie zabrakło również debiutantów.

Na każdego uczestnika czekał na mecie medal. Nagrody otrzymali najlepsi w klasyfikacjach generalnych i wiekowych.